м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

Стипендія на навчання

Якщо ви остаточно вирішили розпочати своє навчання за кордоном і при цьому трохи зекономити на проживанні і харчуванні, вам потрібно задуматися над тим, аби отримати стипендію чи грант на навчання. У Європі стипендії у звичному для нас сенсі не існує, їх надають  різноманітні фонди, підприємства, інституції, міністерства і організації, а інколи і самі виші студентам практично з будь-якої спеціальності.

У чому полягає різниця між стипендією та грантом на навчання за кордоном?

Грант - це гроші, які ви отримуєте від фонду безоплатно, які частково або повністю покривають витрати на навчання. Щоб отримати грант на навчання за кордоном, вам потрібно представити комісії свої перспективні плани на дослідницьку, громадську або іншу значиму діяльність в своїй країні, а також довести, що ви не можете оплатити навчання самостійно.

Стипендії - це гроші, які виплачуються вузом, урядом або фондом за результатами навчання. Підстава для виплати - ваші відмінні успіхи в навчанні, суспільно-корисна активність, спортивні досягнення в вузі тощо.

Розмір стипендії залежить від багатьох факторів, але, як правило, не перевищує 700 € на місяць. Але в нашій практиці були випадки, коли наші клієнти отримували стипендії понад 1000 € на місяць. Крім цього можуть сплачуватися внески за семестр, частина обов'язкової медичної страховки, невелика частина внесків на страхування від заподіяння шкоди третім особам. Також можуть компенсувати витрати на придбання навчальних матеріалів: книг, зошитів тощо.
Сплачується стипендія зазвичай помісячно протягом одного року. Далі перевіряються оцінки стипендіата. Середній бал з усіх предметів зазвичай повинен бути не нижче 80% від максимального значення. Також перевіряється активність в соціальній чи іншій сфері, яка визначається що платять стипендію організацією. Якщо з цієї точки зору все нормально, то студент продовжує отримувати фінансову допомогу на освіту. 

Стипендії і гранти на навчання за кордоном 2020-2021

У світі існує величезна кількість програм фінансування навчання. Але шлях до її отримання, підготовка і листування є досить кропіткими і великими за обсягом. Для кожної європейської країни існує свій механізм подання конкурсних документів на стипендію.
Якщо ви вважаєте, що здатні самостійно організувати собі матеріальну підтримку за кордоном у вигляді стипендії, то радимо Вам звернути особливу увагу на наступні моменти:

  • мати чітко сформовану мету, у якій іноземний вуз замає центральне місце і без нього інші аспекти втрачають своє значення
  • ретельно вивчити список документів для стипендії і форму їх оформлення та подання
  • подавати документи на всі можливі програми за вашою спеціальністю, про які вам вдасться дізнатися. 
  • до вашого мотиваційного листа додати 2-3 рекомендації від директора школи, педагогів чи ректора вузу
  • шукайте інформацію в соціальних мережах, реєструйтеся в групах, спілкуйтеся з іноземними студентами особливо зі співвітчизниками. Вони охоче поділяться з вами своїм досвідом.

Критерії вибору стипендіатів всюди різні. Тому якщо комусь відмовили в одному місці, то можна спробувати отримати фінансову допомогу в іншому. 

Загалом питання отримання стипендії досить складне. Щоб реально отримати право на неї і зменшити витрати своїх батьків на ваше утримання за кордоном, Ви можете звернутися по допомогу до нас.

Вартість послуги: 10000 грн передплата (у разі відмови в отриманні стипендії, передплачена сума не повертається). У разі позитивного вирішенні питання зі стипендією додатково сплачується сума у розмірі однієї місячної стипендії.

2016-2024 © Euro Study. Всі права застережено