м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

Підготовка документів для виїзду на навчання

Шановні школярі, абітурієнти, студенти, здобувачі наукових ступенів,
Підготовка документів є етапом важливим, тривалим і кропітким у процесі вступу в університет та виїзду на навчання за кордон. Часто він поділяється на кілька етапів і вимагає спеціальної підготовки, досвіду і знань дрібних нюансів, котрі, у разі їх ігнорування, можуть стати причиною багатьох проблем аж до не зарахування на навчання через неправильність підготовки документів.
Основні моменти, на котрі  потрібно звертати увагу:
По-перше, кожна країна і, відповідно, кожен, ВНЗ висуває свої вимоги до пакету документів. Ці вимоги треба мати на увазі під час планування навчання за кордоном. Якщо, наприклад Чехія не вимагає апостилювання документів про початкову освіту, то для Німеччині обов’язкова наявність Апостилю на атестаті і додатку до атестату про повну загальну середню освіту, а для Австрії взагалі потрібен подвійний Апостиль, без котрого документи розглядатись не будуть. Стосовно навчання в Італії, то усі документи потребують процедури Dichiarazione di valore.
По-друге, існує різниця між пакетами документів до ВНЗ та до середніх спеціальних навчальних закладів, коледжів та гімназій, куди вступають абітурієнти після 9-го класу. Адже випускники дев’ятих класів неповнолітні, а відтак потрібні додаткові документи від батьків та підтвердження з країни, де планується продовження освіти, від опікуна, котрий буде опікуватися дитиною до 18 років. Укладаються додаткові угоди і на підготовку пакету документів потрібно більше часу.
По-третє, часто готувати потрібно два пакети документів паралельно, оскільки один пакет відправляється спец поштою до вишу, а другий буде подаватися на отримання візи у консульській установі.
По-четверте, до нас звертаються не тільки громадяни України, а й клієнти, котрі мають інше громадянство, наприклад Угорщини, Румунії, Словаччини, але, при цьому аттестати про закінчення школи чи гімназії – українські. З цього випливає багато нюансів, які потрібно враховувати при підготовці документів, оскільки європейські виші, висувають різні вимоги до громадян ЄС і для України.
По-п’яте, якщо для навчання в Німеччині та Італії громадянам України відкривається тривала національна студентська шенгенська віза категорії «D», то тим, хто зарахований на навчання до Австрії, Чехії чи Словаччини відкривається посвідка на тимчасове проживання (Aufenthaltsgenehmigung/ prechodný pobyt/ přechodný pobyt) і це треба обов’язково враховувати при підготовці 2 пакету документів і при записі на співбесіду до посольства.

Загалом ви можете самостійно підготувати документи, скориставшись нашими порадами, але якщо ви вирішили звернутися до нас за допомогою, ми раді будемо надати Вам як весь комплекс послуг із зарахування на навчання до іноземного університету чи коледжу, так і частково, взявши на себе найскладніші етапи підготовки. Вартість наших послуг вказана тут.

2016-2023 © Euro Study. Всі права застережено