м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

Нострифікація у Чехії

Шановні клієнти!
 
Компанія EUROSTADY пропонує Вам послугу нострифікації "під ключ" у Чеській республіці.
ВАРТІСТЬ НОСТИФІКАЦІЇ У ЧЕХІЇ
Дізнайтеся докладніше про перелік необхідних документів та вартість послуги.
Нострифікація диплома в Чехії - це досить складна і трудомістка процедура, але ми маємо багаторічний досвід здійснення визнання дипломів за кордоном, зорема у Чеській республіці.
Коротенько про нострифікацію
Нострифікація в Чехії - це процедура визнання диплома, виданого українським ВНЗ, на території Чехії. Простими словами це порівняння навчальної програми отриманого Вами диплома з навчальною програмою чеського ВНЗ за аналогічною спеціальністю.
Процедура нострифікації українського диплома необхідна для роботи або освіти (продовження) в Чехії. Але в зв'язку з підписанням договору між Україною та Чехією щодо легалізації документів, деяким роботодавцям досить буде перекладеного диплома. Так що перед тим, як замовляти послугу нострифікації вам у потенційного роботодавця потрібно уточнити у якому саме вигляді йому потрібні Ваші освітні документи: 
1) переклад  на чеську мову, 
2) завірений штампом Апостиль і перекладений на чеську мову;
3) перекладений і нострифікований.
Етапи проведення нострифікації в Чеській республіці
Вся процедура нострифікації диплома про освіту в Чехії складається з 5 етапів. Радимо Вам дотримуватися саме цієї послідовності:
1. Вибір відповідного ВНЗ. Слід мати на увазі, що в деякі вузи Чехії вступити досить складно. Необхідно знайти такий навчальний заклад, навчальна програма якого максимально схожа з програмою Вашого диплома. Слід зауважити, що навчальна програма Обов’язково повинна бути акредитована в Чехії.
2. Засвідчення копій диплома та додатка до нього у нотаріуса. Якщо ви хочете зробити нострифікацію диплома самостійно, то радимо Вам зробити хоча б дві копії кожного документа на випадок відмови в перший раз.
3. Присяжний переклад на чеську мову. Такий переклад робить тільки перекладач, котрий акредитований у  Мін'юсті Чехії.  При самостійному оформленні нострифікації, рекомендуємо Вам розшифрувати (простежити, щоб це було в перекладі) усі абревіатури предметів, якщо такі є в додатку до диплому.
Наші менеджери завжди контролюють переклад, адже якість і повнота перекладу може зіграти важливу роль в нострифікації вашого диплома. 
4. Заповнити заяву і відправити документи до ВНЗ Чехії. Необхідно заповнити заяву на нострифікацію, прикласти до нього завірені у нотаріуса копії диплома і додатка, переклади цих документів. Все це потрібно відправити поштою на адресу ВНЗ.
Радимо оформляти відправку рекомендованим листом з функцією повідомлення відправника про отримання або кур’єрською поштою, щоб уникнути неприємних випадків із втратою документів.
5. Очікування результату. З 1 вересня 2016 року в силу вступили поправки до Закону про вищі навчальні заклади (Zákon č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách).  У відповідності до положень цього закону процедура нострифікації виконується протягом 1 місяця, але на практиці цей період зазвичай більше і може складати 2-3 місяці (від моменту подачі документів до вузу) для дипломів про вищу освіту.  У зворотному листі Ви отримаєте рішення ВНЗ про визнання диплома, і, якщо воно позитивне, до листа буде прикладено сам документ про нострифікацію.
 Важливо: Нострифікація разом з оригіналом диплома має таку ж силу на території Чехії, як і диплом, виданий ВНЗ Чехії.
Єдине, що може вас наблизити до позитивного відповіді стосовно нострифікації - це правильно оформлені документи.
Повний перелік документів:
• Засвідчені нотаріусом копії диплома про вищу освіту і додаток до нього;
• Акредитований переклад цих документів на чеську мову (акредитованим) перекладачем (краще робити в Чехії, там це дешевше);
• Заява на нострифікацію 
 
Які дипломи нострифікувати  простіше
 
Можна виділити наступні категорії дипломів в залежності від складності процедури нострифікації:
• Економічні, технічні та гуманітарні дипломи в своїй більшості відмов не отримують. Головна запорука успіху - правильно підібраний ВНЗ і правильно оформлені документи. Навіть в разі можливо повторно пройти процедуру нострифікації  і цього разу успішно.
• Для підтвердження дипломів з медичних ВУЗів потрібно здавати спеціальний апробаційні іспит. Він складається з усної та письмової частини, і здається тільки чеською мовою.
• Юридичні дипломи нострифікувати вкрай складно. Це пояснюється великими відмінностями в сфері права між Україною і Чехією. У більшості випадків дипломи даного типу отримують відмову.
 
 
Відмова в нострифікації диплома у Чехії
 
Якщо при першому зверненні Вам відмовили в нострифікації - не варто опускати руки. Протягом 15 днів Ви маєте право подати апеляцію до Міністерства освіти Чехії. Але тут є важливий момент: відправляти заяву відразу в Міністерство не можна, його потрібно подавати до ВНЗ, який Вам відмовив, а він, у свою чергу, пересилає його в Міністерство освіти, де спеціальний відділ може розглядати заяву в період до 60 днів.
Найчастіше, відсоток відмов за апеляціями малий, адже Міносвіти розглядає кожну ситуацію як унікальну і до кінця розбирається в причинах відмови.
Рішенням Міністерства може бути:
• Підтвердження відмови;
• Повторне направлення заяви на нострифікацію в ВНЗ;
• Самостійне визнання диплома і видача Вам відповідного документа.
 Рішення Міністерства освіти Чехії остаточне, його оскаржити не можна. Однак, можна вибрати інший ВУЗ і подати заявку на нострифікацію до нього.
 
Скласти апеляцію у разі відмови вам допоможуть фахівці компанії EUROSTADY, котрі мають більш ніж 10-річний досвід роботи у цій сфері.
 
Складнощі з якими ви можете зіткнутися, якщо будете робити нострифікацію самостійно
 
 
Як правило, така процедура як «нострифікація диплома в Чехії» проходить дуже довго і повільно, оскільки персональні заявки розглядаються у другу чергу, в першу чергу розглядаються заяви від клієнтів контрагента з України, з якими чеські ВНЗ пов’язані договірними умовами. 
Основні труднощі, з якими ви можете зіштовхнутися це:
• Вибір ВНЗ і акредитованої програми в Чехії. Це, мабуть, найперша і основна причина відмов. Виникає вона в зв'язку з недостатніми знаннями чеської освітньої системи і чеської мови.
• Підготовка документів. Це досить часта проблема, адже будь-яка, навіть сама дріб'язкова помилка, може призвести до повного переоформлення документів і повторної їх відправки до Чехії.
• Не дотримання термінів, протягом котрих вам потрібно підготувати і подати документи
 
Загалом Вам потрібно докладно розібратися в темі і набратися терпіння, зважати на те, що з кожним роком кількість заяв на визнання українських освітніх документів у ЧР зростає, а відтак зростають і терміни розгляду таких заяв. Або Ви можете звернутися в компетентну компанію, яка за оплату оформить всі документи, простежить за правильністю перекладу, оформить відправку пакета документів до Чехії і постійно буде підтримувати зв'язок з ВНЗ стосовно Вашого питання.
Ми можемо допомогти нострифікувати наступні документи:
1. нострифікація атестатів про середню освіту;
2. нострифікація дипломів про середню спеціальну освіту;
3. нострифікація дипломів про вищу освіту;
4. нострифікація дипломів кандидата і доктора наук;
5. нострифікаціюя дипломів доцента і професора.
Якщо Ви бажаєте , щоб ми оцінили вартість перекладів і нострифікації саме Ваших документів, надішліть нам запит , котрий би включав:
• назви документів, які необхідно нострифікувати;
• ваш @;
• ваш номер телефону;
• ПІБ, а також вишліть сканкопії документів, які потрібно нострифікувати та перекласти на наш @.
У відповідь ви отримаєте інформацію про можливість нострифікації і вартість цієї послуги.
 
Успішною і швидкої Вам нострифікації!

2016-2024 © Euro Study. Всі права застережено