м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

FSJ - Freiwilliges Soziales Jahr/Добровільний соціальний рік

15.11.2016 | Новини
Freiwilliges Soziales Jahr- це державна програма у ФРН та Автрії, що дозволяє молодим людям протягом року здійснювати практичну діяльність в соціальній сфері, заробляючи кошти не сплачуючи за харчування та житло.

FSJ надає відмінну можливість вивчити мову, подорожувати по Німеччині чи Автсрії і набути професійних навичок в соціальній роботі. Крім того, одна з можливостей почати нове життя, стати самостійним і незалежним. Відмінний базис для вступу до університету.
Програма пропонує молодим людям, від 18 до 26 років включно, можливість працювати в Німеччині в соціальній сфері. Програма триває 1 рік і за бажанням може бути продовжена до 18 місяців.
Під час своєї практики її учасники отримують фіксований грошову винагороду, яке менше ніж мінімальна заробітна плата, але дає можливість окупити своє перебування в Німеччині.
Ставши учасником програми Ви отримуєте:

  • Проживання (окрема кімната з меблями). Ви можете відмовитися від наданого житла, в цьому випадку ви маєте право отримати гроші, на які зобов'язуєтеся самостійно забезпечити себе всім необхідним.
  • Ви забезпечують також харчуванням: отримуєте його на тому підприємстві, де працюєте. За бажанням, можливо індивідуальне приготування їжі. У цьому випадку учасник отримує 200 - 250 Євро на місяць для придбання продуктів на додаток до кишенькових грошей.
  • Протягом року Ви застраховані (медичне і пенсійне страхування, страхування по безробіттю та від нещасного випадку).
  • Для того, щоб туга по дому і рідним не стояла на заваді участі в проекті, волонтеру надаються 26 робочих днів оплачуваної відпустки.
  • Також щомісяця Ви отримуєте гроші на кишенькові витрати (близько 300 - 450 Євро на місяць).
  • Протягом року Ви берете участь у п'яти семінарах, присвячених історії, культурі Німеччини, німецької мови, тривалість яких близько 25 днів. Участь в семінарах обов'язкове і зараховується як робочий час. Один семінар триває п'ять днів. Участь у семінарі - безкоштовна (Bи забезпечує безкоштовним проїздом до місця проведення семінару, безкоштовним харчуванням, проживанням та культурною програмою).

Умови для участі в прогамма: що необхідно для того, щоб взяти участь у цій програмі?
1. Вік учасника програми. До участі в програмі допускаються молоді люди у віці від 18 до 26 років. Взяти участь в цій програмі можуть як студенти, так і не студенти.
2. Знання німецької мови. Як правило, достатньо базового рівня знання мови A2 (здатність будувати прості речення, спілкуватися на побутовому рівні, тобто розуміти і висловлюватися). Чим вище буде Ваш рівень німецького - тим легше Вам вдасться адаптуватися в новій країні і без труднощів спілкуватися з Вашим роботодавцем, новими знайомими і друзями.
3. Наявність певних навичок в соціальній сфері (бажано).

Програма проходить в різних соціальних установах:
FSJ - робота / догляд за людьми похилого віку:
Цей вид соціального року проходить або в амбулаторній або в стаціонарній службі. Поряд з іншими обов'язками вас чекають прогулянки з літніми, допомога при одяганні / роздяганні, миття і тд.
FSJ - робота / догляд за хворими людьми:
Ця програма передбачає перебування в лікарнях і клініках, станціях органів соціального забезпечення, відділеннях швидкої допомоги. Крім допомоги іншим людям ви зможете визначити для себе чи підходить вам медицина в якості майбутньої професії чи ні.
FSJ - робота / догляд за людьми з обмеженими можливостями, інвалідами:
Завдання тут - допомогти якомога більш цілісно і безболісно інтегруватися в нормальне життя людям з обмеженими здібностями. Ви будете допомагати таким людям справлятися з повсякденними завданнями більш чи менш самостоятельно.Классіческіе місця роботи: спеціальні школи для людей з обмеженими здібностями, будинки для інвалідів і майстерні, де такі люди працюють.
FSJ - робота з підлітками та дітьми:
Ключевое слово тут - педагогіка. Відповідати на запитання дітей, справлятися з юрбою підлітків, планувати і проводити ігри на свіжому повітрі, допомагати у виконанні домашніх завдань - ось основні аспекти роботи за даною програмою.
FSJ - спорт:
Організація і проведення спортивних тренувань для дітей і підлітків. Працювати доведеться в спортивних об'єднаннях, дитячих і молодіжних таборах, дитячих садах, спортивних школах чи місцях проведення дозвілля молодежі.По закінчення даного FSJ ви отримуєте обмежену ліцензію спортивного інструктора (підтверджує ваші початкові навички проведення тренувань, але не дозволяє вам надалі проводити в поодинці офіційні спортивні заняття).
FSJ - культура:
Для тих хто завжди цікавився як створюється радіопередача або ставиться постановка в театрі. Дана програма має на увазі роботу в музичних школах, школах мистецтв, театрах, музеях, естрада і багатьох інших закладах. У центрі уваги цього FSJ знаходиться креативна робота в сфері мистецтва, проте політичні та історичні аспекти також присутні.
FSJ - догляд за пам'ятками:
Тут ви не будете просто підшивати пилову документацію. Працювати доведеться в столярних, каменярських, штукатурних, скляних майстерень. Однак вам також можуть знайти застосування як в відомствах, які відповідають за пам'ятники так і в музеях.На даною програмою кількість обов'язкових до відвідування семінарських занять становить 35, на відміну від 25 по всім іншим програмам.
Якщо Вас зацікавила програма FSJ, Ви можете надіслати свою автобіографію на нашу електронну адресу - eurostady@ukr.net і ми обов'язково зв'яжемося з Вами.

Просимо мати на увазі, що вартість послуги по влаштуванню на Freiwilliges Soziales Jahr/Добровільний соціальний рік у Німеччині є платною і становить 6000 гривень. Усі документи, підготовка, легаліація, переклад оплачуються окремо!

2016-2023 © Euro Study. Всі права застережено