м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

Що таке пропедойтікум (Propädeutikum, нульовий семестр)?

14.11.2016 | Новини
Незважаючи на незвичайну назву, в цій формі навчання немає нічого страшного. Пропедойтікум - це спеціальний підготовчий до навчання в університеті курс, протягом якого іноземний студент підтягує свій рівень німецької мови, а також доповнює основні професійні знання з обраної спеціальності.

Пропедойтікум (Propädeutikum) можна пройти як тим абітурієнтам, які не відповідають вимогам вузу за рівнем володіння мовою або іншими критеріями, так і тим, хто хотів би перед початком навчання підтягнути професійну лексику і освіжити в голові отримані раніше знання.
Абітурієнт, який отримав місце в пропейдотікумі, автоматично зараховується як студент до вузу, при якому він проходить тільки пропейдотікум. Незважаючи на те, що під час цього курсу ви вважається студентом, він не зараховується за повноцінний семестр часу основного навчання в вузі. Наприклад, якщо спеціальність вимагає навчання терміном в 7 семестрів, то з урахуванням підготовчого курсу потрібно буде відучитися 7 семестрів плюс 1-6 місяців (в залежності від необхідної вам програми пропедойтікума).

Хто може проходити пропедойтікум?
Для того, щоб зарахуватися на програму пропейдотікума, потрібно: 
•    закінчити у вітчизняному вузі як мінімум один повний навчальний рік;
•    володіти німецькою мовою мінімум на рівні В1 або вище (при цьому наявність мовного іспиту DSH або TestDaF не є обов'язковою умовою для вступу).

Скільки триває пропейдотікум і чому там навчають?
Пропейдотікум може тривати від одного до шести місяців - іноді термін встановлює навчальний заклад, а іноді його може вибирати і сам студент. Під час навчання студент проходить не тільки програму мовного курсу, а й отримує специфічні знання, які стануть у нагоді під час навчання на основній програмі університету. Крім того, пропейдотікум дозволяє ще до початку повноцінного навчання в вузі познайомитися з викладацьким складом факультету, займатися науковою діяльністю і брати участь в ознайомчих семінарах.

Як вступити на пропейдойтікум?
У деяких випадках пропейдотікум безкоштовний, однак в більшості навчальних закладів за участь в програмі доведеться платити. Найбільш вірогідно, що він починається перед кожним навчальним семестром, але подавати документи потрібно заздалегідь, оскільки терміни подачі для пропедойтікума сильно відрізняються від термінів подачі документів для стандартного навчання. Також пропейдотікум пропонує далеко не кожен вуз. Якщо ви хочете дізнатися, чи проводиться такий підготовчий курс при вашому університеті, зверніться в міжнародний офіс вузу, корий вас цікавить. Як і для подачі документів на основну програму університету, для реєстрації на пропейдотікум є свої терміни, які теж варто уточнити безпосередньо при виборі навчального закладу.

Що робити після пропедойтікума?
Пропейдотікум - хороша можливість для іноземних студентів покращити знання, необхідні для навчання в університеті, акліматизуватися в новій країні, а також інтегруватися в студентське життя Німеччини. Крім того, в ряді університетів за проходження пропейдотікума можна отримати додаткові бонуси при формуванні конкурсного бала. Так, наприклад, в університеті  Мюнстера цей бонус складає 0,6 бала, що є значним плюсом до загальної оцінки абітурієнта і підвищує його шанси на вступ.
По закінченню пропейдотікума потрібно підтвердити свій рівень німецької мови - за час підготовчого курсу знання німецької мови повино відповідати рівню, необхідному для вступу до вузу - для більшості спеціальностей це С1. Для підтвердження знань можна здавати загальновизнаний іспит DSH, а можна обмежитися загальним тестом - Feststellungsprüfung.
Таким чином, пропейдотікум (Propädeutikum) ідеально підійде тим вступникам, хто вже, в силу своєї академічної ситуації, не може вступити в Штудієнколлег, однак при цьому поки не готовий і до вступу на основну програму університету Німеччини. На відміну від Штудієнколлег, пропейдотікум триває набагато менше - до півроку, а по закінченню курсу в деяких навчальних закладах потрібно буде здавати тільки іспит з німецької мови. Крім того, якщо Штудієнколлег приймає тільки випускників шкіл або першого курсу вітчизняного вищого навчального закладу, то пропейдотікум запрошує на навчання практично всіх бажаючих. Також для абітурієнтів з високим рівнем німецької мови вступ до пропедойтікуму не передбачає проходження вступного конкурсу, що, безсумнівно, дуже великий плюс.

Наші фахівці будуть раді допомогти Вам знайти найоптимальніший варіант вступу до Німеччини - від початкових мовних курсів до закінчення вузу. Якщо у вас є питання, що стосуються вступу до німецького навчального закладу - пишіть нам на пошту eurostady@ukr.net

2016-2023 © Euro Study. Всі права застережено