м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

Мовний сертифікат

НІМЕЦЬКА МОВА

Іспит на знання мови необхідний, щоб оцінити, чи володіє ним майбутній студент на достатньому рівні для успішного навчання. Оцінюється завжди ступінь володіння мовою, на якому буде вестися навчання. Наприклад, якщо студент вибрав англомовну програму в Німеччині, то і здавати йому потрібно тест на знання англійської мови. Якщо є ви все ж таки плануєте вчитися на державній мові у німецькомовній країні,  то Вам потрібно складати іспит на знання саме німецької мови.
Спершу давайте розберемося із рівнями знання мови.
Відповідно до документа Ради Європи «Загальноєвропейські компетенції володіння іноземною мовою: вивчення, викладання, оцінка - системи рівнів володіння іноземною мовою, що використовується в Європейському Союзі, існує 6 великих рівнів, які включають в себе базовий, середній і просунуті рівні знань іноземної мови. Так, рівень А - елементарне володіння мовою (Basic User) - поділяється на А1 - іменований Рівень виживання (Breakthrough), і А2 - рівень іменований Предпороговий (Waystage); рівень В - самостійне володіння мовою (Independent User) - поділяється В1 - Граничний рівень (Threshold) і В2 - Граничний просунутий рівень (Vantage); і рівень С - вільне володіння мовою (Proficient User) підрозділяється на С1 - Рівень професійного володіння (Effective Operational Proficiency) і С2 - Рівень досконалого володіння (Mastery). 
Однак мало просто володіти мовою на тому чи іншому рівні, потрібно мати докази своїх знань у вигляді спеціальних сертифікатів. Зараз ми розглянемо основні сертифікати, які для вступу вимагають ВНЗ Німеччини, Австрії та Швейцарії.  Який саме тест вибрати, залежить від вимог університету. Є вузи, які приймають результати декількох міжнародних іспитів, але багато хто розглядає тільки один. Тому перш, за все, потрібно знати про вступні вимоги вашого ВНЗ.
TestDAF
Почнемо з самого відомого і затребуваного мовного сертифікату - Test Deutsch als Fremdsprache визнається офіційним підтвердженням знання німецької мови всіма ВНЗ Німеччини. Він складається з 4 частин, орієнтованих на всі мовні навички: читання, письмо, аудіювання та мовлення. За кожну частину виставляється окрема оцінка у форматі TND 3, TND4, TND5. Якщо набрано достатньо балів за всі етапи іспиту, тоді Ви отримуєте сертифікат про володіння німецькою мовою на рівні В2-С1, в якому вказуються Ваші бали за іспит та оцінка. З 2016 року абсолютна більшість ВНЗ розглядає оцінки BESTANDEN (задовільно), GUT BESTANDEN (добре)  та SEHR GUT BESTANDEN (дуже добре). Кожен ВНЗ має свій прохідний бал (наприклад, деякі університети не допускають оцінки BESTANDEN (задовільно) для зарахування на навчання) тому слід заздалегідь ознайомиться з вимогами обраного закладу.
Здають такий іспит в спеціальних центрах, які мають ліцензію на проведення такого роду тестів (Гете-Інститут, DAAD - центри, деякі університети або мовні школи). Щороку проводиться кілька сесій іспиту. Коштує він приблизно 170-250 €. Детальніше про місце проведення, дату та вартості можна прочитати на офіційному сайті установи, котра приймає іспити. Але ми радимо складати іспити за межами України, у європейських інституціях. Це обумовлено тим, що університети з більшою довірою ставляться до документів, котрі видані на території  ЄС.
Результати TestDaF дійсні 2 (два) роки!
Test DSH
Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH) відрізняється тим, що проводиться не на батьківщині абітурієнта, а безпосередньо у Німеччин, Австрії чи Швейцарії. Складається він там же, тому можна попросити демонстраційну копію тесту, щоб мати уявлення про завдання, які на Вас чекають.
Сам іспит складається з двох частин: усної і письмової, але формально все так же з чотирьох (усний етап - мовлення, письмовий етап включає читання, аудіювання і письмо). Під час здачі письмової частини дозволено користуватися німецько-німецьким словником, що не може не радувати абітурієнтів. До усного етапу Ви допускає тільки після успішної здачі письмового. Іспит вважається складеним, якщо виконано правильно більше 57% завдань тесту. DSH підтверджує ваше володіння мовою на рівні від B2 до C1.
Деякі університети пропонують тест безкоштовно, деякі утримують збір в розмірі 35-55 євро. Він так само дійсний 2 роки.
ZOP
Goethe Zertifikat C2 або «Центральний іспит вищого ступеня» - ще один спосіб підтвердити свої знання німецької мови. Його наявність звільняє іноземців від здачі вступного іспиту з німецької при вступі до ВНЗ.
Тест розрахований на чудовий рівень володіння німецькою та підтверджує те, що кандидат має багатий словниковий запас і вміє майстерно висловлюватися німецькою як усно, так і письмово, без помилок. ZOP орієнтований на ерудованих людей з широким кругозором, які можуть висловити свою думку про різні сучасні проблеми, проаналізувати почутий або прочитаний текст, а також написати гідне аналітичне ессе з вживанням складних граматичних конструкцій і фразеологізмів.
Тест проводиться в Гете інституті або партнерських центрах та філіях по всьому світу і має необмежений термін дії. Орієнтовна вартість 250-270 Євро. Здати може будь-хто старший 16 років.
KDS
Kleines Deutsches Sprachdiplom відповідає рівню володіння мовою C2 і вимагає від кандидата знань ще глибших, ніж ZOP. Він так само звільняє абітурієнтів від необхідності здачі будь-яких вступних іспитів з німецької мови.
Тест складається з двох частин: усної та письмової. Кандидат повинен написати ессе на будь-яку тему, грамотно витримувати структуру і аргументацію, використовувати складні граматичні конструкції і фразеологізми, демонструвати багатий словниковий запас і грамотне письмо і мовлення.  Успішно складений іспит підтверджує вміння розуміти німецьку мову, аналізувати прочитану або почуту інформацію, давати аргументовані відповіді та робити логічні послідовні висновки.
KDS можна здати в Гете інституті або його філіях. Вартість близько 300 Євро. Результати не мають терміну дії. Отримати сертифікат може будь-яка людина старша 18 років.
Для того, аби Ви відчували себе впевнено на іспитах, ми пропонуємо КУРСИ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ в Австрії і Німеччині для індивідуальних клієнтів. Докладніше про курси ТУТ.

ЧЕСЬКА МОВА

Сертифікований іспит з чеської мови на рівень А1, А2, В1, В2, С1

Екзамен визнається як роботодавцями Чеської Республіки, так і вищими навчальними закладами ЧР. Іспит може допомогти Вам при вступі до університету, на його основі можна оцінити свої успіхи у вивченні чеської мови.
Іспит проводиться викладачами Інституту мовної й професійної підготовки чеських вишів.
Складові частини іспиту:  Читання з переказом і відповіддю на питання \ Аудіювання \ Лексико-граматичний тест (лише для рівнів В2, C1) \ Твір \ Усна частина
Тривалість екзамену визначається за рівнями, на який Ви складаєте іспит:
А1 – Читання + Твір 60 хв., Аудіювання – 20-25 хв., усна частина – 5-8 хв. На одну людину;
А2 – Читання 45 хв., Аудіювання 20-25 хв., Твір 40 хв., усна частина 10 хв. (на двох);
В1 – Читання 50 хв., Аудіювання 30-35 хв., Твір 60 хв., усна частина 15-18 хв. (на двох);
В2 – Читання 40 хв., Аудіювання 30-35 хв., Лексико-граматичний тест 30 хв., твір 80 хв., усна частина 20-24 хв. (на двох).
С1 – Читання 50 хв., Аудіювання 30-35 хв., Лексико-граматичний тест 50 хв., твір 90 хв., усна частина 18-20 хв. (на двох).

Оцінювання екзамену
Результати іспиту визначаються оцінками «Склав/ла» та «Не склав/ла». Для оцінки «склав/ла» необхідно набрати як мінімум 60% (це стосується і окремих частин екзамену). При цьому в одній із письмових частин екзамену можна отримати лише 50%. Сертифікат не має часових обмежень у дії та видається двома мовами: англійською та чеською.
Вартість екзамену

Рівень A1: 2 800 чеських крон
Рівень A2: 3 000 чеських крон
Рівень B1: 3 500 чеських крон
Рівень B2: 3 800 чеських крон
Рівень C1: 4 000 чеських крон

Список ВНЗ, які визнають результати сертифікованого іспиту і який рівень потрібен саме Вам дізнайтеся ТУТ

Дати іспитів з чеської мови ТУТ
Оплатити іспит необхідно завчасно готівкою або грошовим переказом.
Для реєстрації необхідно прийти як мінімум за 30 хвилин до початку іспиту!
При собі мати в обо’язковому порядку дійсний міжнародний документ з фотографією, який засвідчує особу (краще – закордонний паспорт).

Для запису на сертифікований іспит заповніть, будь ласка, он-лайн заявку

ІТАЛІЙСЬКА МОВА

CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) - сертифікат італійської мови для іноземців, розроблений і знаходиться під управлінням Університету Сієни. Він потрібен як підтвердження рівня знань італійського для вступу до вищих навчальних закладів Італії. Крім того, його приймають багато роботодавців.

Екзаменаційні рівні  CILS
CILS A1. Початковий рівень. Ви читаєте і розумієте короткі тексти. Ви можете розповісти про себе, ставити прості запитання (Як справи? Як пройти? Де знаходиться?). Ви в змозі підтримати бесіду, якщо Ваш співрозмовник говорить повільно і використовує прості конструкції.
CILS A2. Елементарний рівень. Означає володіння мовою на початковому рівні, для спілкування в побуті і повсякденності.
CILS 1 — B1. Середній рівень. Ви можете спілкуватися на будь-які теми. Вести листування. Читаєте газети, книжки та можете сприймати фільми.
CILS 2 — B2. Даний рівень підходить для подальшого навчання в Італії.
CILS 3 — C1. Передбачає завдання серйозного рівня, необхідні високі навички розмовної мови.
CILS 4 — C2. Вищий рівень з можливих, що визначає знання на рівні носія мови.

Для кого екзамен CILS
Для складання даного іспиту на рівень володіння мовою не існує якихось особливих обмежень. Щоб претендувати на сертифікат, наприклад, 4-го рівня, зовсім необов'язково здавати попередні три. Кандидати можуть бути будь-якої статі і віку.
У тестуванні CILS може взяти участь будь-який громадянин, який не є італійцем. Однак, перевірка знань доступна також і дітям мігрантів з Італії, які живуть за кордоном. Претенденти можуть мати будь-який освітній рівень.

Структура іспиту CILS
В ході іспиту перевіряються всі основні мовні навички кандидатів: вміння говорити, писати, читати, здатність розуміти мову на слух і аналізувати мовні структури.

Іспит включає в себе наступні модулі:
1. Аудіювання (ascolto), необхідно для перевірки рівня сприйняття мови на слух. Прослухавши аудіозапис, студентам необхідно в письмовій формі дати відповіді на питання.
2. Читання (lettura) передбачає розбір кандидатом певного тексту, зробити його детальний аналіз.
3. Граматика (strutture della comunicazione), де студентам необхідно провести аналіз граматичних конструкцій, визначити правильні форми.
4. Лист (produzione scritta) по суті є складанням твори для оцінки словникового запасу і знань граматики кандидатів.
5. Говоріння (orale) полягає в розмові з носієм на конкретну тему.

Тривалість іспиту від трьох годин для рівня CILS Uno і до п'яти з половиною годин для CILS Quattro.
Після того як всі 5 модулів будуть заповнені, роботи студентів запечатуються для відправки в Сієну. Там вони будуть перевірені комісією. Не раніше, ніж через 90 днів на університетському сайті можна буде побачити результати тестування.

2016-2024 © Euro Study. Всі права застережено