м. Ужгород, 88018
вул. Швабська, 67А
eurostady@ukr.net

Вища освіта у Європі

У наш час освіта - один з базових аспектів «капіталу» будь-якої людини, багато в чому визначає його здатність конкурувати на ринку праці: ринку, який приймає все більш глобальний характер. Наразі величезна кількість українців їде вчитися і працювати за кордон, в першу чергу в країни Європейського союзу. Міграція робочої сили (або «витік мізків», (дивлячись як його оцінювати) вже давно стала реальністю, з якою необхідно рахуватися, плануючи власну освітню «траєкторію».

Безумовно освіта за кордоном має свої плюси та мінуси.
Плюси

Переваги навчання в Європі:

Реальна освіта. Прийнятий в Європі ринковий підхід до навчання має один незаперечний плюс - до знань підходять як до продукту. І, оскільки навчання на момент його старту буде повністю безкоштовним, викладач зробить все можливе, щоб ви цей продукт отримали - від цього безпосередньо залежить його зарплата. Він буде щосили намагатися зацікавити вас в предметі, навчати повноцінно: в європейських вузах відсутня практика "саботажу" лекцій викладачами, до студентів не ставляться як до вимушеного придатку до наукової кар'єри, викладанням займаються лише ті, хто поставив собі таку мету.

Самостійний вибір предметів - нормальна практика всіх західних вузів. Існує набір обов'язкових курсів, які необхідні для отримання освітнього мінімуму за фахом (curriculum). Всі інші предмети можуть вибиратися самим студентом за власним бажанням, розклад гнучкий і повністю залежить від бажань студента. Звичайно, це не означає, що не потрібно ходити на заняття, але керувати які іспити і в який час складати вирішує сам студент.

Міжнародний статус диплома. ВНЗ України не дають дипломів, котрі автоматично визнаються за кордоном. Навчання в Європі вирішить цю проблему: дипломи більшості європейських вузів котируються по всьому світу, а це означає, що визнаються в будь-якій країні Європи. Якщо ви знаєте, що ваша діяльність буде мати міжнародний аспект або ви хочете закріпитися за кордоном і не повертатися на Батьківщину - тоді це прекрасний шанс адаптуватися до інших умов життя.

Потужна матеріальна база – нове обладнання для навчання, прогресивна методика викладання у поєднанні із практикою, відсутність корупції у вишах  - прекрасний показник для тих, що хоче здобути достойну освіту.

Можливості бесперешкодно подорожувати. Велика частина Європи входить в зону Шенгенської угоди. Це дає можливість подорожувати куди завгодно без отримання додаткових віз і дозволів. На канікули або вихідні можна запросто поїхати на екскурсію в сусідні країни.

Працевлаштування у Європі. Маючи європейський диплом українці мають набагато вищі шанси працевлаштуватися у СЄ, ніж іхні ровесники, котрі закінчили вітчизняні вузі. У таких державах як Автрія, випускникам окремих університетів відразу пропонують на вибір кілька робочих місць.

Підвищення рівня володіння іноземною мовою– тут ви зможете вивчати не тільки англійську, але і 1-2 додаткові мови і часто безкоштовно в рамках навчальної програми.

Проходження практики і можливості побудови кар'єри за кордоном.

Мінуси
Більшість наших співвітчизників виділяють наступні недоліки:

Необхідність адаптації до нового культурного середовища, менталітету, законів, традицій та порядку.
Віддаленість від друзів і рідних, необхідність формування нового кола спілкування.
Більша вартість життя, товарів і послуг. Втім, вона коливається в залежності від вузу і країни, і іноді буває навіть нижче, ніж в Києві чи Одесі - все залежить від конкретного випадку. Освіта в Європі не тільки платна, а є і безплатна.
Для вступу до вишу і переїзду необхідно вже мати хороший рівень іноземної мови – від А2 до С1.

Однак, як бачимо, непереборних бар'єрів немає, а тому європейській освіті бути!

2016-2024 © Euro Study. Всі права застережено