Німеччина
Вищі навчальні заклади Німеччини
Вища освіта в Німеччині давно приваблює студентів з України, адже популярність Німеччини як країни навчання не випадкова.
По-перше, вища освіта в Німеччині є безкоштовною.
По-друге, іноземці мають можливість отримати гранти на навчання в Німеччині.
По-третє, в Німеччині створені сприятливі умови для імміграції іноземних студентів, вони вільно можуть залишатися в країні після навчання для пошуку роботи, а після двох років трудової діяльності отримати посвідку на проживання в Німеччині.
По-четверте, навчаючись у ВНЗ студент з України може працювати 10 годин на тиждень.
Види німецьких ВНЗ
У Німеччині існують 6 основних типів вищих навчальних закладів:
Університети (Universitäten, Uni)
Класичні університети і раніше є стовпом німецької вищої освіти. Тут не тільки навчають, але і проводять фундаментальні та прикладні наукові дослідження.
Технічні університети (Technische Universitäten, TU)
Головний акцент в цих університетах робиться на вивченні точних та інженерних наук. Хоча можуть викладатися і ряд гуманітарних дисциплін.
Університети прикладних наук (Fachhochschulen, FH)
Даний тип університетів дає більш прикладну освіту і за більш короткий термін, ніж класичні університети. Через практичну спрямованість навчання велика увага приділяється стажуванню за фахом.
Творчі вузи (Musik- und Kunsthochschulen)
У даних вузах навчають майбутніх художників, дизайнерів, архітекторів, музикантів, працівників медіа-індустрії та інших представників творчих професій. Основний акцент робиться на навчанні конкретним професійним навичкам.
Спеціальні вузи
До спеціальних належать ВНЗ з вузькою спеціалізацією, такі, як педагогічні, медичні, ветеринарні та інші подібні внз.
Недержавні, приватні вузи (Private Hochschulen)
До цієї категорії відносяться приватні вузи з державною акредитацією. Вартість навчання тут вище, ніж в державних вузах і складає близько від 1,500 до 4,000 євро за семестр, пропонується більше програм англійською мовою і пред'являються більш жорсткі вимоги при вступі.
*Вимоги до знання мови
На відміну від Австрії, де Ви можете навчатися без надання сертифікату про знання мови, навчання в німецьких вузах для іноземців передбачає здачу тесту на знання німецької мови рівнем не нижче С1. Якщо Ваша мете спершу Студієнколег, то вам достатньо рівня В2. Переважно приймаються результати здачі тестів
Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber (DSH)
Test Deutsch als Fremdsprache (TestDaF).
Goethe-Zertifikat C1
DSH можна здати тільки в Німеччині, а TestDaF і Goethe-Zertifikat C1 також і в Україні.
*УВАГА: в усіх державних вузах ФРН навчання німецькою мовою БЕЗКОШТОВНЕ. Навчання англійською мовою – платне, в залежності від тарифу вузу.
Академічний рейтинг німецьких університетів 2019
Рейтинг в средині країни | Навчальна установа | Рейтинг у світі |
1 | Мюнхенський технічний університет | 40 |
2 | Гайдельбергський університет | 41 |
3 | Університет Мюнхена | 50 |
4 | Університет Фрайбурга | 113 |
5 | Геттінгенський університет | 131 |
6 | Технологічний університет Карлсруе | 144 |
Документи для вступу і вимоги до них
Щодо переліку та порядку оформлення документів, передусім необхідно цікавитися на сайті обраного університету, або подати нам заявку і зможемо зробити це за вас. У стандартний перелік документів, незалежно від програми навчання, як правило, входить наступне:
Документи, необхідні для вступу на бакалаврат (магістратуру)
- нотаріально завірені копії документів про освіту та їх нотаріально завірений переклад на німецьку мову + Апостиль;
- транскрипт з оцінками + Апостиль;
- мотиваційний лист на німецькій мові;
- закордонний паспорт;
- автобіографія (CV);
- сертифікат про володіння мовою навчання (англійською або німецькою);
Додатково можуть вимагатися:
- нотаріально завірена копія свідоцтва про народження та його нотаріально завірений переклад на німецьку мову + Апостиль;
- нотаріально завірена копія паспорта і його нотаріально завірений переклад на німецьку мову;
- довідка про несудимість і її нотаріально завірений переклад на німецьку мову + Апостиль;
- довідка про реєстрацію мысця проживання та її нотаріально завірений переклад на німецьку мову (форма № 13) + Апостиль;
Документи, необхідні для вступу до докторантури
- Диплом про вищу освіту або довідка, якщо диплом ще не отриманий+Апостиль+нотаріальний переклад
- Рекомендаційні листи з місця отримання першої вищої освіти+переклад
- Виписка з диплома із зазначенням предметів, кількості академічних годин і оцінок+Апостиль+нотаріальний переклад
- Академічна довідка з повним переліком предметів та годин+Апостиль+нотаріальний переклад
- Вступне ессе на німецькій мові (мотиваційний лист)
- Біографія (Lebenslauf) на німецькій мові
- Сертифікат про здачу DSH або TesDaf (також майже у всіх вузах приймають сертифікати ZOP, GDS, ОSD)
- Роботи з мистецтва, художні роботи при поступлленіі на творчі спеціальності
Терміни подачі документів
Академічний рік складається з двох семестрів: зимовий і літній. Документи для вступу також можуть подаватися 2 рази на рік на зимовий або літній семестр.
Останній день подання заяви на літній семестр: 1 червня-липня (термін залежить від вузу)
Останній день подання заяви на зимовий семестр: 1 грудня-січня (термін залежить від вузу)
Увага! Список документів приблизний і залежить від обраного вами вузу. Наші консультанти проінформують вас про решту, потрібних від вас документів, що обумовлено щорічною зміною списків.
Штудієнколег
Штудієнколег (Studienkolleg) - заклад для іноземних студентів, які хотіли б продовжити або почати навчання у вишах Німеччини. Це щось на кшталт наших підготовчих курсів для абітурієнтів. Вступити до них можна, якщо в наявності:
- атестат з відзнакою про повну середню освіту
- атестат про повну середню освіту із золотою медаллю
- атестат про повну середню освіту із срібною медаллю
- атестат про повну середню освіту в спец. школі з поглибленим вивченням німецької мови
- мінімум 1 закінчений курс акредитованого вишу
Увага: умови вступу для абітурієнтів з України змінилися!
Для абітурієнтів з України правила прийому до німецькі вузи і Штудіенколлег змінилися: тепер можна вступати до Штудіенколлег відразу після школи (із звичайним атестатом і без медалей), і до німецького ВНЗ вже після 1-го закінченого курсу акредитованого вузу!
Примітка:
Правило поширюється тільки на абітурієнтів, які отримали атестати в 2012 році і пізніше. Ті, хто отримали атcnетати раніше повинні вступати за старими правилами.
Знання мови, підтверджені сертифікатом, також потрібні (для вступу до Штудієнколег - сертифікат В2, для вступу до німецького вузу - TestDaF, DSH, ZOP, GDS, ÖSD, або DSD)
Кінцеве рішення про прийняття студента приймають прийомні комісії вузів і Штудіенколлег, тому якщо у вас атестат з не дуже добрими оцінками - вступ вам не гарантовано, бо конкурс великий і завжди знайдуться абітурієнти з кращими оцінками, яким приймальна комісія може віддати перевагу.
У Штудієнколег є чіткий поділ курсів щодо предмета, який студент хоче вивчати надалі. Ці курси скрізь однакові і більшість з них, за умови гарної успішності студента, тривають два семестри, по закінченню яких треба здавати іспит, який підтверджує, що ваш домашній атестат - не просто папірець, а насправді свідчить про достатні для навчання знання.
У Штудіенколлег Вас визначають на одне з 5 напрямків, який буде вибрано в залежності від Вашого профілю:
W-Курс (Wirtschaftswissenschaften) - курс економічний. Для майбутніх менеджерів, економістів та ін.
G-курс (Geisteswissenschaften) - курс гуманітарних наук. Для майбутніх лінгвістів будь-яких мов, перекладачів, філософів, теологів, юристів.
Т-курс (Technische Wissenschaften) - курс технічних наук. Для майбутніх інженерів, техніків, машинобудівників та ін.
М-курс (Medizinische Wissenschaften) - курс медичних наук. Для майбутніх лікарів, хірургів, фармацевтів, ветеринарів та ін.
S-курс (Sozialwissenschaften) - курс соціальних наук. Для майбутніх журналістів, політологів, статистів, соціальних працівників та ін.
DSH-Kurs. Це особливий курс: на нього можуть вступати тільки ті, хто відучився на батьківщини не менше трьох семестрів і хоче продовжувати навчання в Німеччині за тією ж спеціальністю. На відміну від інших, курс триває один семестр, і після закінчення його студенти здають тільки іспит німецької мови DSH.
По закінченні Штудієнколег учні здають випускний іспит (Feststellungsprüfung / FSP). За умови успішноъ здачі цього іспиту і відповідно закінчення Studienkolleg відбувається автоматичне зарахування до вузу, при якому працює даний коледж. Іспити з німецької мови і профільних предметів будуть підсумковими, і саме за їх результатами вас зараховуватимуть до університету. Іспит з мови можна здати в кінці року екстерном, тобто не навчаючись у Штудієнколег, але йти на цей крок не рекомендується: у кожної людини є тільки дві спроби скласти іспит в одній і тій же федеративній землі. Третьої спроби не буде навіть за гроші!
Також є можливість поступати і до вузів інших федеративних земель. Здані FSP зазвичай взаємно визнаються всіма федеративними землями Німеччини. Але можуть бути нюанси і краще зв'язатися з конкретним вузом і уточнити.
Відвідування підготовчих курсів в Штудієнколег безкоштовне, за винятком Глаухау, Мюнхена і Дрездена. Обов'язковими є лише університетські збори, що становлять від 30 до 250 євро в семестр і наявність медичної страховки.
Фінансова сторона проживання в Німеччині увазі грошові витрати порядку 500 євро на місяць, причому в деяких великих містах, таких як Штутгарт, Мюнхен, Франкфурт-на-Майні та інших, ця цифра може досягати 700-800 євро і вище. Для іноземних студентів є обмеження на підробіток - 120 повних або 240 неповних днів у році, а студенти мовних вузів у Штудієнколег іноді зовсім не отримують права на роботу.
Переваги Штудіенколлег:
- Автоматичне зарахування до ВНЗ за результатами випускних іспитів
- Спілкування в природному мовному середовищі і, як наслідок, вільне володіння німецькою мовою
- Можливість заповнити прогалини в шкільних знаннях
- Студентські пільги - безкоштовне користування бібліотеками, пільговий проїзд у громадському транспорті, знижки в кіно, театри, музеї, спортивні комплекси та інше
Практика показує, що випускники Штудієнколег легше адаптуються у студентському житті, їм легше дається навчання і вони швидше і успішніше закінчують навчальні заклади на відміну від студентів, які не пройшли попереднє курсу в коледжі довузівський підготовки.
Якщо ви успішно склали іспит, то в нагороду вам видадуть атестат. Останній містить у собі середній бал заключного іспиту (FSP або DSH відповідно) та оцінки другого (верхнього) семестру по вивчених дисциплін. Оцінки, отримані в першому (нижньому) семестрі, ніде не фіксуються і служать лише для того, щоб вас перевели в наступний. Прохідний бал з нижнього семестру в верхній становить всього 5,5 бали з 6 можливих, причому 6 - найменша можлива оцінка, яка у вітчизняних вузах прирівнюється до одиниці. Якщо ж вам це вдалося, то існує і «рятувальний круг» у вигляді усного іспиту з заваленої дисципліні.
Але що ж робити, якщо ви двічі не склали іспиту в одному і тому ж Штудієнколег? Не варто панікувати: Штудієнколег в Німеччині дуже багато, їх повний перелік є ТУТ.
Оскільки Штудієнколег – це організація при ВНЗ, то, навчаючись в ньому, ви вважаєтеся повноправним студентом. Єдине, що ви не зможете робити - вибирати собі гуртожиток (хоча це й на краще). Штудієнколег бронює кімнати на своїх студентів заздалегідь, а потім ці кімнати у випадковому порядку серед них розподіляються, при цьому гуртожиток не видасть студентам коледжа кімнат більше, ніж було замовлено. Звідси бувають ситуації, коли заброньованих кімнат не вистачає, і вони змушені знімати квартири по зовсім студентським, «дорослим» цінами.
Щоб вступити в коледж, вам потрібна студентська віза. Ми допомагаємо нашим клієнтам оформити усі документи на візу. Якщо ви приїдете з туристичною, то, швидше за все, ваші документи навіть не стануть розглядати. Студентська віза з посольства, втім, швидко закінчується, тому вам потрібно буде її прожовжувати. Підставою для продовження візи є , документ зі Штудієнколег про те, що ви до нього зараховані на правах студента ВНЗ.
Студентську картку разом з бонусами першокурсника ви отримаєте через місяць після реєстрації. Завдяки цій картці ви будете отримувати знижки в магазинах і кафе, на транспорті, при відвідуванні спортзалу чи басейну, кінотеатру або музея, загалом користуватися всіма привілеями «справжніх» студентів. Уважно ознайомтесь з усіма зазначеними в ній акціями: багато є дійсними тільки протягом перших тижнів / місяців.
Звертаємо Вашу увагу на те, що відучившись, наприклад, на технічному курсі, у вас не буде шансів піти вчити економіку. Атестат Штудієнколег дорівнює атестату німецької гімназії і далі рамок, встановлених курсом, вас не пустять. Якщо раптом хтось передумає вчити те, що хотів на початку року, вихід один: повторювати весь курс із початку за іншою спеціальністю.
Всім, хто вступає до Штудієнколег, ми даємо наступні поради:
- Вибирати землю за логікою «схід Німеччини - легко вчитися і дешевше проживати, захід – важко і проживання дорожче».
- У вас буде надзвичайно багато часу, то ж радимо використати його з користю: вивчати мову, займатися наукою, піти на роботу;
- З березня 2011 року був введений новий закон, згідно з яким учень, котрий пропустив більше певної кількості годин того чи іншого предмета, не допускається до іспиту, що часто означає відрахування. В крайніх випадках не допомагає навіть довідка про хворобу.
- Основна мета Штудієнколег - навчити студентів мови і спеціальної лексики, розширити словниковий запас і упорядкувати знання інших предметів до німецьких вимог.
Якщо сталося так, що ви з якоїсь причини згаяли час, або не пройшли за конкурсом до Штудієнколег, ви можете скористатися платною альтернативою і вступити до пропедойтикуму (Propädeutikum)на нульовий семестр. Докладніше про Пропедойтикум ТУТ.
Аспірантура у Німеччині
Процес вступу до аспірантури у Німеччині значною мірою відрізняється від вступу до університетів на бакалаврат чи магістратури.
Отже, основні кроки по вступу в аспірантуру такі:
Фінансування
Перше, найголовніше - зрозуміти, як ви себе будете забезпечувати під час навчання. Можна спробувати отримати стипендію. Інший шлях - отримання робочого місця на кафедрі вашого професора. На постійне робоче місце, як правило, розраховувати можна тільки після довгої роботи на кафедрі. Всі інші продовжують контракт щороку.
Так що має сенс звернути увагу на актуальні проекти, які ведуться на кафедрі. Такі проекти спонсоруються або фірмами, або науковими фондами, з цих грошей оплачується в тому числі і робота аспірантів.
Опис проектів і вакантних місць завжди можна знайти на сайті кафедри, проте не всі існуючі вакансії публікуються, так що завжди має сенс запитати про них.
Робота на Кафедрі
Слід враховувати, що для інформатиків дуже часто ця робота передбачає володіння навичками програмування. Так само бажано буде написання статей.
На додаток до проектів, на аспірантів часто вішається: проведення семінарів та лекцій, написання пропозицій для нових проектів (дуже важка і тривала праця), проведення і перевірка іспитів т.д. У підсумку на дисертацію залишається десь 10% вільного часу. Хоча, на деяких кафедрах ситуація значно краща.
Мова
Для вступу в німецьку аспірантуру не обов'язково володіти німецькою мовою. Все залежить тільки від побажань професора, так як в університетському середовищі все відмінно володіють англійською.
Проте володіння мовою - це великий бонус, німці дуже шанобливо ставляться до тих, хто володіє їхньою рідною мовою і, крім того, знання німецької значно підвищать ваші шанси на вступ до аспірантури. Крім того, дуже великим плюсом буде знання інших іноземних мов. Навіть якщо професор сумніватиметься брати вас чи ні, знання вами іноземних мов підштовхне його до позитивного рішення хоча б заради того, щоб використовувати ваші здібності для ознайомлення із науковими винаходами, котрі друкуються іншими мовами, приміром тими, котрих не знає сам професор.
Резюме
Написання резюме у німців - ціла наука, яка має суворі правила і включає навіть вимоги до паперу, на якій воно написано (якщо резюме не електронне). У науковому середовищі ці вимоги не такі суворі, тим не менше з ними бажано ознайомитися.
Вимоги до кандидата
Дуже важливо розуміти, що професор у Німеччині, фігурально висловлюючись, - це цар і бог, він визначає вимоги до кандидатів, він вирішує прийняти Вас чи ні. Чиновники з великою повагою ставляться до запрошень, заяв про матеріальне забезпечення та інших документів від професорів.
Формально, для вступу до аспірантури немає необхідності мати опубліковані статті як, наприклад, в Україні. Так само, немає необхідності мати сформовану тему - багато хто шукає тему протягом першого року. Тим не менш, наявність статей буде серйозним плюсом, так само як і початкової теми, що збігається з колом інтересів професора. Як мінімум, в мотиваційному листі необхідно вказати сферу своїх наукових інтересів, показати що ви добре на ній розумієтеся.
Що може виявитися важливим. Якщо Ви приходите з боку, то важливі будуть репутація Вашого ВНЗ і, як не дивно, Ваші оцінки. Непогано буде отримати рекомендації від пари професорів Вашого вишу, так чи інакше пов'язаних із сферою, якою займається професор.
Які навички полегшать Ваше перебування в аспірантурі
Найважливіших навиків два - написання тексту в LATEX і, як це не парадоксально звучить, вміння читати статті. Коли ви будете займатися проектом, або своєю дисертацією, Вам доведеться сотнями обробляти наукові статті. За відсутністю звички це дуже важко, займає велику кількість часу. А головне, в такому морі інформації починає губитися суть. Тому досвід і вміння читання статей істотно полегшить Ваші перші місяці адаптації на робочому місці. Набратися досвіду у прочитанні статей буде легше, якщо Ви будете наполегливо шукати цікаву тему і почнете на ній розумітися.
До цього списку можна додати ще вміння робити презентації, так як їх робити доведеться багато. Що включає створення хороших слайдів. Однак це зовсім не обов'язково, так як з досвідом це вміння прийде.
Пошук наукового керівника
Незважаючи на те, що багато університетів пропонують місця в аспірантурі, отримати їх не так просто, тому пошук наукового керівника безпосередньо зазвичай призводить до бажаного результату.
Потрібно відправити інформацію про себе - резюме, мотиваційний лист, рекомендації. Постарайся детальніше розповісти про себе, свої досягнення у сфері дослідження, чому зацікавив саме цей професор, саме ця кафедра. Щоб підвищити шанси зацікавити професора, можна вказати, що ви готові самостійно фінансувати (знайти джерела фінансування) свого навчання - це на той випадок, якщо в університеті немає можливості профінансувати ваше навчання. Лист краще відправляти з копією секретарю, щоб воно не загубилося.
Інтерв'ю
Якщо ви уже зацікавили професора, то він запросить на інтерв'ю. Часто інтерв'ю проходять по скайпу або по телефону. До інтерв'ю варто ретельно підготуватися, написати заздалегідь текст. Варто також підготувати питання до самого професору щодо навчання.
Після інтерв'ю варто відправити професору лист подяки, сказати спасибі за те, що він приділив час.
Пошук теми дослідження
Ми завжди рекомендуємо своїм клієнтам, що краще буде якщо тема Вашої дисертації буде збігатися з темою великого проекту. Тоді Ваша зайнятість на ньому, як і Ваші статті для нього написані, йтимуть в скарбничку дисертації і час на його написання істотно скоротиться. Іноземцю ж виділяється на написання дисертації термін 5-6 років максимум.Тому бажано почати пошуки з перегляду поточних проектів на кафедрі (кафедрах).
Отримання запрошення на навчання
Якщо ви і ваш проект сподобалися професору, то він запрошує вас на навчання в аспірантуру в університет. Після отримання запрошення йде стандартний набір кроків – переклад і легалізація документів, отримання візи, страховка, пошук житла. У цьому та в інших питаннях ми готові надати вам максимальне сприяння.
Магістратура в Німеччині
Для вступу до магістратури та докторантури в Німеччині необхідно:
• мати диплом про вищу освіту, еквівалентний диплому бакалавра або спеціаліста. У той же час, перед поданням документів рекомендується заздалегідь зв'язатися з секретаріатом факультету обраного університету для з'ясування, чи буде визнана ваша кваліфікація достатньою для вступу на післядипломну программу, тобто пройти так звану процедуру нострифікації;
• здати тест на знання мови, німецької або англійської залежно від програми;
• знайти наукового керівника в цікавому німецькому вузі. Це стосується тих, хто збирається вступати до докторантури. Джерелом для пошуку наукового керівника можуть бути контакти викладача у вашому вузі, публікації в наукових журналах та інше.
Якщо у вас виникли з цим пунктом проблеми, ми допоможемо вирішите це питання.
Після того, як ви визначитеся з німецьким університетом, необхідно зв'язатися з деканом обраного факультету і направити разом із супровідним листом короткий опис вашої пропозиції з тематики дослідження (Research Proposal), опис вашого попереднього досвіду досліджень і резюме.
Позитивна оцінка академічних досягнень і досвіду кандидата приймальною комісією факультету має головне значення при прийнятті рішення про зарахування кандидата в докторантуру німецького університету.
У деяких випадках, кандидат може бути зарахований за умови виконання певних умов у ході навчання (наприклад, здачі мовного іспиту або предметних тестів).
Напрямки навчання у магістратурі
У німецьких університетах існує величезний вибір напрямів та спеціальностей навчання, таких як:
- Право, політика, міжнародні відносини
- Бізнес, менеджмент, економіка, маркетинг
- Готельний, туристичний, подієвий менеджмент
- Комп'ютерні науки, IT
- Фінанси та бухоблік
- Журналістика, PR та комунікації
- Дизайн і образотворче мистецтво і багато інших
Переваги:
- Безкоштовне навчання в німецькому університеті
- Відсутність вступних іспитів
- Можливість вступити до докторантури і почати наукову кар'єру в європейському університеті
- Фінансова підтримка наукових досліджень та молодих вчених
- Для молодих людей - відстрочка від служби в армії
- Низькі витрати на проживання в Німеччині під час навчання
- Консультації та підтримка нашими співробітниками під час навчання
- Можливість подорожувати по країнах Європейського союзу на весь час навчання завдяки студентської шенгенській візі
- Можливість користуватися послугами найкращих медичних закладів Німеччини, завдяки студентській медичній страховці
- Численні знижки та пільги на весь час навчання (проїзні квитки у громадському транспорті, турпоїздки та екскурсії, кіно, музеї та багато іншого)
- Для випускників: унікальна можливість працевлаштування і при бажанні - отримання посвідки на проживання в Європі
Вартість навчання
Вартість навчання в Німеччині коливається від 0 € (безплатне навчання в державних ВНЗ) до 700 € за семестр. Часто навчання в престижних державних вузах Німеччини обходиться дешевше ніж на платних відділеннях російських вузів. Вартість навчання, як і вартість життя студента в Німеччині залежить від міста і землі, в якій ви плануєте вчитися. Після зарахування в університет ви отримаєте статус студента, що значно зменшить ваші витрати на проживання в Німеччині. Вам будуть надаватися студентські пільги: пільговий проїзд на всіх видах транспорту, пільгове страхування, знижки в театрах і кіно і т.д. При надходженні Ви також отримаєте довгостроковий вид на проживання і дозвіл на роботу.
Вступні екзамени
Вступні іспити як правило відсутні. Залежно від університету та напрямки можуть бути виключення, наприклад, на напрями дизайн та образотворче мистецтво.
Тривалість навчання складає в середньому 4 семестри в залежності від університету та обраної спеціальності.
Вчений ступінь і визнання диплома
Вчений ступінь магістра має декілька видів:
Магістр мистецтв. Master of Arts (M.A.)
Магістр наук. Master of Science (M.Sc.)
Магістр ділового адміністрування Master of Business Administration (MBA)
Магістр права. Legum Magister (Master of Laws), (LL.M)
Магістр державного управління. Master of Public Administration (MPA)
Магістр технічних наук. Master of Engineering (M.Eng.)
Магістр богослов'я. Master of Divinity (M.Div.)
Завдяки якості німецького освіти, диплом німецького вузу визнаний в більшості країн світу. Випускники вузів Німеччини мають відмінні кар'єрні шанси на міжнародному ринку праці, а студенти з усього світу їдуть на навчання до Німеччини, оскільки отримані ними дипломи визнаються на батьківщині.
Бакалавріат в Німеччині
Мовні школи у Німеччині
У Німеччині існує величезна кількість мовних шкіл, академій та центрів, що спеціалізуються на навчанні іноземних громадян німецької мови. Однак не всі з них можуть запропонувати високоякісну підготовку, що може призвести до не дуже приємних подій для їх слухачів. Наприклад, фіаско при здачі вступного мовного іспиту в один з німецьких ВНЗ, неправильна вимова слів, погане слухове сприйняття, відсутність належної розмовної практики і т.д. У таких випадках Ви просто викинете гроші на вітер, отримавши при цьому лише такий рівень знань, який буде не сильно відрізнятися від рівня, який ви могли б придбати і при навчанні німецької мови у себе на батьківщині.
Тому, для спрощення завдання ми співпрацюємо із обмеженою кількістю мовних шкіл у Німеччини, де співвідношення ціна / якість в яких є, на даний момент, найкращою.
Після закінчення курсів в даних школах, всі учні отримують відповідні сертифікати, які визнаються всіма вузами Німеччини, в разі, якщо їх власники вирішать вступати в один з них.
Підкреслимо, що мовні курси в більшості з навчальних закладів, проводяться цілий рік і є інтенсивними (мінімум 20 академічних годин занять на тиждень). Початок курсів, як правило, проводиться в перших числах кожного місяця. Якщо у Вас вже є початкові знання німецької мови, то по прибуттю в школу Вам буде запропоновано пройти невеликий мовний тест, на підставі результатів якого Ви будете визначені в групу, згідно з наявним у Вас рівню знань. Якщо Ви новачок, то Вас направлять до групи для початківців, де Ви почнете своє мовне навчання з самого нуля. Тривалість курсів становить від 1 до 18 місяців, згідно бажаного, кінцевого рівня знань після закінчення навчання. Заняття проводяться з понеділка по п'ятницю, як правило, зранку. Викладачі та доценти цих шкіл мають спеціальну вищу освіту в сфері навчання німецької мови як іноземної. Вони беруть постійну участь в програмах з підвищення кваліфікації, відповідно до встановлених вимог і європейським стандартам.
За необхідності ми можемо допомогти з оформленням всіх необхідних документів для отримання навчальної візи, в рамках проходження мовних курсів і Ви по закінченню можете вступати у будь-якй ВНЗ Німеччини, або ж можете повернутися на батьківщину.
Вартість мовних курсів
У відмінності від основного навчання в німецьких державних університетах і вищих школах, безкоштовних курсів німецької мови немає. Однак ціновий діапазон мовних курсів настільки великий, що ви знайдете підходящий варіант для свого бюджету.
Від чого залежить вартість мовних курсів?
- Від школи. Не тільки розташування мовної школи (федеральна земля, місто, навіть район міста, в якому знаходиться школа, мають величезне значення!), але й цінова політика самої школи впливають на вартість пропонованих мовних курсів.
- Від програми. Можна розрізнити два типи програм мовних курсів: такі, які включають в себе тільки навчання, та інші, які крім навчання пропонують організоване дозвілля. Виглядає це звичайно таким чином: у першій половині дня ви відвідуєте заняття з мови, в другій половині дня (іноді і ввечері, на вихідних і протягом усього дня) ви разом зі своєю групою приймаєте участь у культурних заходах: чи то похід у кіно, організована прогулянка містом або виїзд на природу. Плюси і мінуси кожного типу програм очевидні, і вирішувати саме вам, який тип програми більше до душі: організований школою дозвілля, який гарантує цілу палітру розваг або ж свободу вибору і самостійну організацію вільного часу.
- Від комплексності. У вартість мовних курсів входить ціна самого навчання (а також всі розтрати, пов'язані з організацією дозвілля, якщо воно передбачено). Однак крім цього є ще багато інших послуг, які надають мовні школи за додаткову плату. Такими можуть бути: послуга "надання житла" або ж послуга "міжнародний мовний сертифікат", який видається після здачі спеціального мовного іспиту і багато інших. Природно, що чим більше послуг ви замовляєте, тим вищою буде ціна мовного курсу.
- Від терміну курсу. Напевно, тут не потрібно пояснень, що чим довше триває мовний курс, тим вище стає його ціна. Багато мовні школи беруть оплату за курси за кількістю тижнів або місяців. Однак дуже популярна в даний час і практика знижок. Чим більше тижнів (або місяців) ви будете відвідувати мовний курс, тим нижче його вартість за один тиждень (або місяць).
Варіанти проживання під час мовних курсів
Проживання в гуртожитку або ж у німецькій родині. За Вашим бажанням ми можемо вам допомогти із бронюванням хостелу чи готелю, але це за окремою заявкою.
Де краще - вибирати вам, у кожного варіанту є свої плюси і мінуси. Тут деякі з них:
- якщо ви зацікавлені в інтернаціональному спілкуванні і мрієте подружитися з людьми з різних куточків нашої планети - ваш вибір гуртожиток! Там ви будете жити з такими ж учасниками мовних курсів як і ви самі. У вас буде прекрасна можливість потренуватися в спілкуванні німецькою мовою.
- якщо ж ви віддаєте перевагу і у вільний від курсів час активно тренуватися в німецькій мові і хочете побачити побут звичайної німецької сім'ї - твій варіант "проживання в німецькій родині". Цей вид проживання гарантує вам спілкування німецькою мовою в режимі "нон-стоп" з носіями мови і знайомство з німецькою сімейної культурою у вигляді спільних вечерь, прогулянок або ж невеликих справ по дому.
Ви усвідомлюєте, що проживання в сім'ї несе з собою і деякі обмеження свободи: ви прив'язані до сім'ї і повинні більш-менш дотримуватися їх розпорядків. Проживання в гуртожитку - навпаки - дарує самостійність і свободу дій, але і не дає такої шикарної можливості побачити німецьку сім'ю зсередини. Крім того, проживання в сім'ї, як правило, трохи дешевше, ніж в гуртожитку.
Додаткові витрати
З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що ваші додаткові витрати будуть варіюватися в залежності від обраного типу проживання та від програми мовного курсу.
Наприклад, якщо ви живете в німецькій родині, харчуватися ви будете там же і менше грошей витратите на купівлю їжі; в гуртожитку ж ви будете готувати собі самі і купувати їжу відповідно теж.
Або ще один приклад: якщо в програмі мовного курсу передбачений дозвілля, вам на доведеться витрачати гроші на організацію свого відпочинку. Якщо ж ваші мовні курси не надають такої послуги - ви змушені організовувати своє дозвілля сам: кіно, дискотеки, музеї і т.д. , але все коштує грошей. І є ще безліч інших дрібниць, як наприклад, квиток на громадський транспорт, покупка сім-карти, прокат велосипедів (якщо такий знадобиться) тощо.
Стипендія в німецькомовному ВНЗ
Проживання в Німеччині
- харчування 120-160 €
- житло 200-400 €
- медичне страхування 70-80 €
- громадський транспорт 35-50 €
- навчальні матеріали, підручники, книги 30-50 €
- комунікації, телефон, інтернет 30-50 €
- засоби гігієни 20-40 €
- одяг, подорожі, дозвілля і т.д.